DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

Novinky
                                                                                                                          
                                                   

                 
                                                                                                                                                                                                           


 
Dne 4.10.2008 proběhne v našem městě (v opět v režii chs Bellis, Bonanzy a Eleonory) druhý ročník výstavy morčátek. Místo konání bude jiné než-li minulý rok. Byl nám poskyt prostor v kulturním domě Dubina, kam neni problém  dostat se autem ani MHD, které jede přímo od vlakového nádraží až téměř před budovu (pár metrů od zastávky). Snažíme se o zajištění malého občerstvení a v případě velkého hladu můžete skočit do místní restauračky:-) Letos také chystáme možnost vystavovat pro majitele skinníků (omezený počet) a mazlíčků, kteří budou také posuzováni. Více informací včetně mapky naleznete na stránkách CHS Bellis. Přihlášky a vše další pak také na stránkách klubu a Daily Cavy. V neposlední řadě bychom všechny rády pozvaly 13.9.2008 na pardubické dožínky, konané v Tyršových sadech, kde budeme mít po celý den expozici našich chlupáčů. K vidění bude ale samosebou i mnoho dalšího a nejen k vidění, ale také k nákupu. Minimálně náš proslavený pardubický perník:-)  

 

 

Stránky přesunuty na www.morce-bonanza.ic.cz!!!!!!!!!!!!!!! Ještě nejsme zcela hotoví, ale novinky už budou zobrazovány na novém webíku. Pokud nás máte v odkazech, prosím pozměnte nás:::::::::-)

11.8.2008

 • Hurááá, snad se na nás obrací štěstíčko. Ze Speciálky v Praze si dovezu krasného modrookého merinka Chuligána Aciáška z CHS Aciášek, kde je plno dalších krásných morčátek. Už se na chlupáčka moc těšíme, hlavně holky Juknout na něj můžete na stránkách CHS v odchovech 2008:-)
 • Dodělala jsem sekci o nemocích:-)
 • Pokud hledáte krásného domácího mazlíčka, jukněte na stránky CHS Grand Cavia a k mání je ještě stále sympatický výstaváček Arný z CHS Sincerity Soul!!!

9.8.2008

 • Diego a Eldorado se vydali na svou premiéru za nevěstami do CHS Queen Star a do CHS Morumotto. Tak ať se kluci pochlapí, abysme se mohli těšit na krásná miminka. Na fotečky můžete juknout zde.
 • Za Benjikem dorazila sympaťanda a moc příjemná morčecí slečna Adélka. Pokud vše půjde jak má, budem se radovat z krásných miminek, která budou bezkonkurenčními mazlíky:-)
 • V samcích jsem dala aktuálnější fotky Eldoráda a Diega.
 • POZDĚJI VEČER: Právě jsem se dozvěděla smutnou zprávu, že Casper, který k nám měl dorazit, bohužel umřel:-( Ať je mu v morčecím nebíčku hezky, byl to moc krasný kudrnáček... A jako na potvoru jsem se minutu po této smutné zprávě dozvěděla, že Kevin se zřejmě rozhoupal a kryje. Vypadá to, že Chiwava, na kterou byl poslán Diego, jeliož jsme mysleli, že Kevin nic, je březí. Tak uvidíme.

3.8.2008

 • Super zpráva, pokud bude všechno jak má, tak se za měsíc můžeme těšit na nového člena bandy. Konečně se nám podařilo vypátrat nepříbuzného modrookého kudrnáče. A jaký to je krasavec! Taky má být po kom, jeho rodiče i ségry jsou dokonalí, Chlapeček se jmenuje Casper Z Poodří a narodil se 30.7.2008. Zatím má jemnou, téměř nepatrnou linčku, ale věříme, že zmizí, po kom by ji taky dědil:-) Casper j bílý modrooký texel a juknout na něj můžete v Prodeji na stránkách chovatelské stanice Z Poodří, kde je plno krásných morčátek.
 • Včera se u Elišky z CHS Eleonora konala malá slezina morčatářů, zejména z okolí, ale dorazila také moje kamarádka Maruška z CHS Greenhorn, která je až z okresu Prostějov. Kromě nás se účastnila i Pája s Marťou z CHS Bellis a Petra s Jindrou z CHS Queen Star, kteří si také odváželi domů krásné tan peruánky a zabavili také dva zakrslé králíčky, které chová Elišky mamka:-) A za Chiwavou de Grande odjel na námluvy Diego, Kevin je 100% neplodný. Jedním z bojových úkolů bylo dát dohromady moje holky, což se podařilo a ode dneška spolu bydlejí Fortunka a Charlotka a pak Eleonorka a Dáda. Sice jsem dnes našla Charlotku pokousanou na pusině, ale jinak už nějaké roztržky víceméně nejsou, tudíž holky zůstávají bydlet spolu a já můžu upravit plánované odchovy:-) Jinak musím pochválit hostitelku. Byl to příjemně strávený den u grilu a jiných mňamek s příjemnými lidmi.
 • Také se musím zmínit o návštěvě v CHS Velvet, kam jsem zavítala s Pájou, která si jela pro samičky. Předem mě připravovala na obrovské skinníky, ale až když jsem je viděla, tak jsem zírala. Tomu já říkám morčata. Je vidět, že jim vůbec, ale vůbec nic nechybí, jsou akční, zvědaví a nebojí se. Paní Tiefenböcková je chovatelka s velkým CH, u které jsou opravdu v chovu na prvním místě zájmy morčete, což se dnes vidí čím dál méně.
 • A nakonec VAROVÁNÍ. Na scéně se objevila jistá JITKA HANZELKOVÁ. Možná jde o falešné jméno a možná taky ne. Tak jako tak se jedná o osobu s téměř nulovou inteligencí, která bez důvodu slovně napadá a uráží české chovatele. Proto ať jí nikdo žádné morče nesvěří. Domníváme se také, že to je někdo, kdo se kolem morčatářů vyskytuje, protože české chovatele zná.

30.7.2008

 • Jukněte do prodeje, je tam jeden krásný medvídek a čeká na hodného majitele.
 • Dostaly se nám do ruky fotečky naší odchovankyně Dorotky, roste do krásy. Juknout můžete zde. A také fotečka Darjušky, no není krásná?!
 
 
25.7.2008
 • Vyměnila sem profilové fotky holek za aktuálnější. Neleknout se Fortunky, je ,,oškubaná", ale zarůstáme a vracejí se nám krásné lokýnky.
 • Přesně před rokem se narodil Bellisek s Benjikem, takže tu máme narozeniny:-) 
 
 

12.7.2008

 • Kevin odcestoval na námluvy za Chiwavou de Grande do chs Queen Star. S Petrou jsme se domluvily, že ho ještě zkusíme a uvidíme, jestli plodit bude nebo ne. Třeba je dost vybíravý, mno a Chiwava je opravdu kus:-) Pokud se mu to ale ani tentokrát nepovede, nahradí ho Diego nebo Benjik, který je zaručený a Kevin se bude stěhovat za holkama, a to buď za Charlotkou, Eleonorkou nebo Fortunou a Dádou. Tak uvidíme.
 • Nedá mi to musím se pochlubit tím, co jsem opět vyčenichala:-) Jak je mým zvykem, tak se prohrabuji internetem a dnes jsem projížděla stránky německých chovatelů. Musím říct, že moc stránek chs, které by se zabývaly světlou řadu merin, texelů, coronetů a šeltií jsem neobjevila. A když, tak jsem byla celkem zklamaná. Většinou šlo o krém-bílá nebo buff-bílá, ale nic moc. Jelikož jsou u nás časté importy z Německa a jde opravdu o krásná zvířata, očekávala jsem něco víc. Ale narážela jsem často na pigment, rypáčky a špatně udržovanou srst (ale to je pouze můj dojem, někdy mi však přišla špinavá, zmuchlaná a zastřižená tak, že bych se to styděla zveřejňovat):-( Ale třeba je to jen tím, že jsem koukala na špatné stanice:-) Mezi stránky, které se mi však líbily, teda především morčíci, patří například tato. A nesmím zapomenout na tuto, kde mě chlupáčkové okouzlili a vnukli ambice do budoucna, tak za 2 - 3 roky:-) Proto si nemyslím, že by naši morčuldové, jak jsem slyšela a četla, tak moc pokulhávala za těmi zahraničními, alespoň, co se světlých jednobarevných týče. Poslední dobou dostávám maily  z  Německa a Rakouska, ale neprodám a  zařekla jsem se, že přednost bude mít český chovatel, jelikož hlavně bílý tmavoocí kudrnáči, jsou u nás nedostatkové zboží. A tím, že prodám morčí do zahraničí akorát podpořím je, no ne?:-) Asi takhle...sama mám málo Je to sobecké, bohužel pravdivé.
 

23.6.2008

 • Huráá, konečně je doma:-) Z Ostravy jsem si přivezla vysněnou holčičku, tentokrát však bez srsti, za kterou moc děkuju Janče z chs Modrá orchidea. Holčička se jmenuje Caroline a říkáme ji zkráceně Kája:-) Více o naší cestě zde.
 • Už mám zákaz vstupu do zverimexu.... Šla jsem pro zrní a uviděla tam JEHO a už jsem ho nesla domu.... A koho? Křečka roborovského, kterého jsem dala jako dárek svému příteli a také ho podle něho pojmenovala - Inženýr. Ležel na zádech a spinkal, cožpak jsem ho tam mohla nechat????? Fotečky zde.


 

11.6.2008

 • Musíme se pochlubit, že naše Éčka se umístila na třetím místě v Daily Cavy, což nás moc těší.
  

 

9.6.2008

 • Dneska ráno před šestou hodinou jsem dostala sms od Marušky z chs Greenhorn, že naše odchovankyně Carmenka porodila miminko. Nejdříve jsme trošku plašily, ale Carmenka si z nás dělala dobrý den:-) Porodila nádherného obřího (úctyhodných 135g) coronetíka v naší oblíbené barvičce, tj. bílá tmavooká.Klučík je bez pigmentu a zálomků s obřími ušisky, na kterých si tu zakládáme:-)  Dostal jméno De Roberto Greenhorn. Moc mamince - jak morčecí tak lidské - gratulujeme a tiše závidíme, De Roberto je opravdu moc povedený a máme z něj velikou radost. Jj, jsem pyšná babička:-) Na fotečky, můžete juknout do albíčka zde.
 

6.6.2008

 • Je to přes týden, co nás kluci opustili a pořád se nám hrozně stýská. Panuje tu strašný klid. Pár foteček zde.
 • Nové albíčko 3 týdenních Éček tu.
 • Neustále hledáme meriňáčka!!!!! A cenu respektujeme.
 

28.5.2008

 • Plno novinek... bohužel i špatných..... Nejhorší z nich je ta, že Elfiček svůj boj po déle než měsíci prohrál... A aby toho nebylo málo, Arnoštek se rozhodl, že odejde s ním.... Nemyslím si, že by se jednalo o něco nakažlivého, každý z nich měl zcela jiné příznaky a hlavně to  probíhalo jinak a do styku spolu nepřišli. Více zde.
 • Další novinkou je, že se Dorotka odstěhovala k Mirce do chs Lentilky, kde se bude mít určitě moc dobře. Z Dorotky roste moc krásná ženská a mazlice, tak snad bude dělat jen a jen radost.
 • A teď trochu něco pozitivního... Darjuška se odstěhovala k Janče do Ostravy do chs Modrá Orchidea, kde se má výborně, za což jsem strašně ráda. Když jsem viděla, jaké má Janča krásné skinníky, neváhala jsem a dala si rezervaci a předevčírem se Kayle narodila čtyři nádherná miminka a mezi nima i Caroline (Kája:), kterou jsem okamžitě ,,zabavila":) Janče ještě jednou moc děkuju za tu pondělní vzpruhu, kterou jsem moc potřebovala:) Takže alespoň jedna více než dobrá zpráva.
 • Hledáme: Hledáme krásného modrookého samečka v bílé barvě, meriňáčka, bez pigmentu a zálomků, zejména do chovu. Buď miminko, nebo i staršího, tak do 1 roku.
   
No není úžasná? Já jsem z ní úplně pryč!!!
 

11.5.2008

 • Tak jsme se dočkali!!! Charlotka porodila tři krásné tmavooké prcky, zcela bez pigmentu. Největší coronetík byl bohužel zadušen...:( Ale zbylí dva prckové se mají čile k světu. Holčička merinka s váhou 82g a saténový coronetík vážící 78g pro nás byli příjemným překvapením. Zejména máme radost ze saténového coroneta, protože to znamená, že Charlotka má satén gen. Zatím to vypadá, že holčička zůstane... Sice si je už asi nastěhuju do postele, protože místo není, ale to její kukuč... Obě míma mají úžasné velké ušiska bez zálomků. Na den matek se Charlotka opravdu vytáhla! Více zde.
 • Už něco přes tři týdny nám marodí Elfíček....:( Nikdo ani doktoři neví, co by to mohlo být. Příznaky sedí na kokcidiózu nebo nedostatek vitaminu C, ale obě možnosti jsou vyloučeny, byl přeléčen a mikroskop ani předtím nic neukázal.... Držte nám palce...:(
 • Carmenka se přestěhovala za Caty do chs Greenhorn. S Benjikem šlo vše jak má a zhruba za měsíc ji čekají maminkovské povinnosti:) Přejeme jí, ať se má co nejlépe, i když to určitě bude.
 • Jinak Benjik je na návštěvě v chs Bellis a dokončuje za Kevina jeho práci. Vypadá to, že Kevin nekryje:( No tak bude dělat holkám společnost:)
 
 • Jinak 28.4. oslavil Kevča své první narozeniny a 12.5. respektive zítra, slaví druhé narozky Elfiček:)
 

4.5.2008

 • Nové albíčko s měsíčními Déčky - zde
 • Fotky Diega a Darling
 • Kevin se vrátil z námluv a dostal dového spolubydlícího - videa zde: 1, 2, 3, 4
 

6.4.2008

 • Bohužel nás ve středu 2.4. opustila moje morčinka Invaze Falcon... Moc děkuju všem lidičkám za povzbuzující zprávy. Pokud máte chuť dozvědět se, jak to všechno probíhalo, jukněte sem. Invouška odteď naleznete v nebíčku... Můžete tam juknout i na její poslední video, které je o tom, jak jsem se ji snažila v kleci usmířit s Fortunkou. Invoušku, moc mi chybíš!!!
 • 4.4.2008 přesně na den, jak jsem předpokládala se naše Fortuška stala maminkou čtyř krásných prcků. Chtěla nás doma asi potěšit a tak nám dala hned tři krásné holčičky a jednoho úžasného klučíka. Jedná se o tři coronetíky a jednu merinku. Barevně je to půl na půl (bílá x krém). Krom krémové saténové coronetky, která má tmavší čumec a jemnou linečku na ouškách (ale myslím, že časem zesvětlá jako mamině) jsou všici bez pigmentu s krásnými hlavičkami. Více zde.
 • Ve vrhu D na nás čekalo překvapení. Krásná bílá modrooká coronetka s krásnou hlavičkou a bez pigmentu. V plánu to nebylo, ale nakonec zůstává doma. Je to lumpidlo a zatím dělá jenom radost, pořád by něco strkala do tlamičky a jedla a jedla:) Juknout na ni můžete semka.
 

24.3.2008

 • Dnes jsem doplnila fotečku Carmušky a Benjika. Vypadá to na opravdu nadějné spojení a nebojím se říct, že Carmen vypadá nadějně i  na výstavy. Takže jsem moooc zvědavá, jak se miminka povedou:)
 • A na závěr tu mám takovou fotečku... Kdo říká, že se dva samečci nesnesou, tak co řekne na tři? Dnes zatím jedna fotka, zítra dodám albíčko:) Jinak musím upřesnit, že kluci na sebe zvyklí všici dohromady nebyli. Přišla jsem domů a takhle je objevila. Jak se k sobě dostali, to je detektivka...:)
 

 

12.3.2008 

 • Carmenka a ostatní morčátka jsou už z Bratislavy u nás. Cesta vlakem poběhla v pořádku. Morčecí slečny ji snášely celkem statečně, kluci byli vystrašení, ale už se uklidňují. Kožíšky mají plné všenek, proto zítra proběhne velká odvšenkovávací kůra:) Jinak nabídku morčátek najdete zde nebo kuk do prodeje. V plánovaných odchovech přibyl nový pár: Carmenka a Benjika. Carmen má už váhu a věk na mimísky, proto jsme se s Caty, která je její novou paničkou dohodly na tomhle párečku. U Kevina není 100% jistota a Carmuška tolik času už nemá:) Takže i když jde o bratrance a sestřenku, zkusíme, jakými mimísky nás překvapí.
 • fotečky: Bratislava, nabídka, hlaďásci
 • Kevin se nám na čas nastěhoval do chs Bellis, kde si namlouvá dvě krásné slečny: Yollu Sněhurku a Felí Bellis. Budem držet palce, aby se o povedlo.  
 
 

4.3.2008

 • Plno novinek. Charlotka nakonec s Kevinem nezabřezla, proto se před pár dny zabydlela s Jimmym a par dnů na to jím byla nakryta. Doufejme, že nyní úspěšně.
 • Fortunce se krásně zvětšuje bachorek a dneska jsem už cítila pohyby mimísek. Odhaduji to na dva prťousky, tak snad všechno půjde jak má a za měsíc by měla být rodinka kompletní:) Invaze také přibírá. V současné době nevypadá jako morče, ale jako velká koule chlupů.
 • Také se musím zmínit o novém páru:) Od dnešního dne spolu bydlí Arnoštek a Bellisek. Nutno podoknout, že jejich seznamování se obešlo bez vážnějších konfliktů. U nás je to prostě všechno obráceně: samci jsou snášenliví a samice nehorázné dominy.
 • V pondělí Kevin ,,odcestuje"  na námluvy do chovatelské stanice Bellis, kde na něj čekají dvě krásné slečny Felí a Yolla, tak doufejme, že už se zmuží a holky úspěšně zabřeznou. Když jsem k němu strčila jinou samici než Charlotku tak byl náhle akční a neodbytný, tak uvidíme... Více mrkněte do plánovaných odchovů, které se uskuteční mimo naši chs. I Elfík půjde v červnu na námluvy za krásňoučkou Terezkou Pampeliškou z chovatelské stanice Morumotto.
 • Mezi důležitou zprávičku určitě patří, že k nám přicestuje skupinka šesti krásných morčátek, z nichž pět bude na prodej. Bude se jednat o dvě samičky: merinku a hladkou, obě běžové barvy, vhodné do chovu a případně na výstavu, ale to nemůžu říct přesně, až uvidím, posoudím:) (Každopádně  půjde o morčátka z kvalitních chs.) Zbytek budou samečci. Dva v béžové barvě:  šeltie a  hladký a jeden  bílý červenooký coronet. Všichni kluci vhodní do chovu a  snad i na výstavy. V neděli pro ně  výletím do Bratislavy, takže v pondělí nafotím a s podrobnějším popisem  zveřejním na webu. Byla bych ráda, kdyby se chlupáčků někdo ujal. Cenu ještě nevím, musím se dohodnout s paní, mně do kapsy nepůjde nic:) Ale určitě nepůjde o převratné sumy. Prozatím se můžete juknout na fotečky na stránky totiba. Aktuální fotografie zveřejním na web během pondělí.
 • A na závěr si zde můžete přečíst o dnešním ,,usmiřovacím dobrodružství a neplánovaně plánovaném omiminkování.

 
   
 

22.1.2008

 • Musíme se pochlubit. Naše odchovankyně Carmen Bonanza se zúčastnila 2.virtuální výstavy na Daily Cavy a  s počtem 98,5 bodu vyhrála krásné druhé místo ve třídě mladých (se stejným počtem se však umístil i vítěz, takže zřejmě byla v rostřelu, ale  pro nás je prostě nejlepší Carmuška:)) a  první místo v kategorii merin. Jsme  na ni moooc pyšní.


 

21.1.2008

 • Trošku mini změna v image stránek. Bohužel jsem se dozvěděla, že Cassienka (odchov C) umřela na nějakou nemoc, kterou dostalo více morčátek.  Je nám to moc líto. Poslední dobou je něco divného ve vzduchu. Ani veterináři nedokázali na základě pitvy určit, na co morčátka umřela.

 
 
 

4.1.2008

 • Rok 2007 je definitivně za námi, a proto bych ráda udělala malou rekapitulaci toho, co se za ten rok stalo...více zde.             Loňské novinky se úplně neztratily:) Najít je můžete právě tady.