DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

   Chs Bonanza

            
     Chovná stanice vznikla oficiálně k 13.3.2007, kdy se stala členem Českého svazu chovatelů. Morčátka však byla součástí domácnosti již něco přes 18 let (za to můžu jedině děkovat nějaké dětské nemoci, kdy mi brali neustále krev a mamce docházeli mončičáci, takže mě musela podplatit něčim jiným - morčátkem). Jako první mezi nás přišel rozetový albínek Ferda. Následovali pak další Ferdové, Ferdinky, Fifinky atd. Rozhodně na žádného z nich nezapomínáme, jelikož každý z nich byl jedinečným kamarádem.
     Před pár lety mě moje kamarádka a spolužačka Pavlína vzala k nim domů, ať se mrknu na jejich chlupáče. To byl pro mě zážitek, protože do té doby jsem viděla takhle chlupaté snad jen psy. Musela mi pár fotek vypálit na cédéčko (doteď ho mám jako předmět doličný uloženo), aby mi to doma věřili. Mno a za pár let jsem tam šla okouknout miminka, která se narodila Dicky a už to bylo:) Za měsíc jsem si domu odnášela bílou kudrnatou ,,ovečku" s modrýma očičkama, kterou moje mamča v době mé 2-měsíční nepřítomnosti (kdy jsem vidělávala penízky, aby se pak rychle rozkutálely na nové morčecí bydlení a tak) úžasně rozmazlila. I můj taťka uznal, že se tohle morčí opravdu vydařilo a je mooc pěkný, což je poklona. Ještě než jsem odjela, už měl Elfiček vlastní velkou klec a přízeň celé mojí rodiny. A aby toho nebylo málo, ještě jsem si přímo z Londýna stihla rezervovat Árnýho Bellise, který měl být původně mazlíčkem na našem opavském privátě. Po mém návratu se našim ani nechtělo Elfíka vracet (už s nimi nebydlím). Tak jsem jim přivezla z Prahy krásného meriňáčka Goliáška, ale nakonec je Golda u mě a má se mezi ostatními morčáky moc fajn. Jinak v chs nepůobím pouze já, ale i mladší sestra Markéta.
     V chovu se chceme věnovat zejména světlé řadě dlouhosrstých chlupáčků. Předem upozorňujeme, že nám zejména půjde o to, aby morčátka byla zdravá a vymazlená, ne aby měla extrémně krátkou hlavičku atd. Krásně kulatou ano, ale nejde nám o vyšlechtění supernatural morčátka, které by pak za krátkou dobu zemřelo, protože by se mu například špatně dýchalo, mělo jiné problémy atd. Také předesíláme, že naše samičky (i budoucí) neslouží pouze jako inkubátor pro miminka, ale jsou to především členky naší morčecí bandy a ,,kámošky". Co se týče samiček, tak každému, kdo shlédl mé stránky, musí být jasné, že jsme spíše samečková chs:).
     Na závěr moc děkujeme holkám z chs Bellis, jelikož kdyby nebylo jich, nebyla by Bonanza .         

Naše ,,smělé" cíle:
  • Rádi bychom odchovávali hlavně krásné zdravé jedince, to je naše priorita.
  • Barevně se chceme zaměřit převážně na bílé tmavooké, stejně tak jako na krémové, kde je naším cílem krásné světlý a celistvý krém, což se nám zatím daří.
  • Plemena, kterým se věnujeme a věnovat budem jsou merina a coroneti, okrajově i texelové a šeltie (ale korunka je prostě korunka:).